מסיבות רווקות מסביב לעולם

מזה שנים שאני מארגנת מסיבות רווקות אך עדיין מופתעת כל פעם מחדש ממגוון האפשרויות והרעיונות המקוריים והמיוחדים שניתן ליישם. ממסיבות רגועות בחוף הים, דרך מסיבות אתגריות מלאות חידות, ועד מסיבות נושא כגון “חמשת החושים” ועוד רבות אחרות.

כולנו מכירות את הקונספט הבסיסי של מסיבת רווקות – מפגש בנות שמטרתו חגיגת סיום תקופת הרווקות לכלה, המתרחש בד”כ מספר ימים לפני החתונה וכולל, לעיתים, מסיבת מקווה נוספת – אבל אם חשבת שלטבול במקווה ו/או להזמין חשפן / סקסולוגית / רקדנית בטן וכיו”ב הן הדרכים הנורמטיביות והמקובלות לחגיגה, חכי שתשמעי על מנהגי רווקות אחרים בעולם.

הידעת? מסיבות רווקות לנשים, במובן המשוחרר והחופשי (מינית) שלהן, החלו רק בשנות ה-60. עד אז היו מקובלות בעיקר מסיבות מתנות למיניהן (Bridal Shower) ורק החתן נהג לחגוג עם חבריו בצורה “מסיבתית יותר”… בעקבות מהפכת שחרור האישה החלו להתקיים מסיבות שכללו חשפן ומשחקים פרובוקטיביים. המתנות, שעד אותה תקופה התרכזו בעיקר סביב הבית החדש (נדוניה), הפכו לאישיות יותר ומכוונות בעיקר לליל הכלולות והחיים הזוגיים המיניים.

סיבוב קצר מסביב לגלובוס

באיטליה נוהגים החתן והכלה ללבוש ירוק ביום שלפני החתונה למזל

בסקוטלנד נוהגים החתן והכלה להסתובב בעיר. הכלה זוכה ליחס מיוחד באמצעות זובור פומבי ומשפיל בו ללא התראה היא “מותקפת” ע”י חבריה בדליי רוטב עגבניות ושמן בתוספת ביצים ושלל קמחים.

בהולנד נוהגים לשלוח לחתן ולכלה זרים וסלסלות פרחים מספר ימים לפני החתונה. הולנד נחשבת גם למקור מסיבות המתנות (Bridal Shower).

במרוקו ובהודו נהוגות מסיבות חינה בהן מקשטים את רגלי וידי הכלה בציורים שמסמלים שפע ושלל ברכות לזוג בדרכו החדשה. במרוקו ניתן גם למצוא “מסיבות ריהוט” בהן המשתתפים מרהטים את בית החתן והכלה בשלל רהיטים וכלי בית. בנוסף, נוהגת הכלה לטבול ולהיטהר יום לפני החתונה באמבט חלב (מנהג ממקור טורקי).

בסין נהוג לשלוח את נדונית הכלה לבית החתן עטופה בסרטים אדומים למזל. בנוסף, כ-12 יום לפני החתונה מקובל כי מספר קרובים של הזוג, רצוי בעלי ילדים, מתקינים עבורם את המיטה.

מדינה במוקד: ארגנטינה[1]

הארגנטינאים חמי המזג ידועים במסיבות הרווקים הפרועות שלהן. כך למשל, גיסי כמעט ולא הגיע לחתונתו לאחר שנעצר על ידי שוטרים על כך שהסתובב בלבוש מינימאלי ובוטה ברחבי מרכז העיר… בנוסף, אגלה לכן כי את אבי קשרו לעמוד חשמל עירום מול בית חמותו לעתיד, ואת אחי הלבישו כזונת רחוב והסתובבו איתו בתא מטען פתוח ברחבי העיר…

המומה? כך גם אני הייתי.

גם את טרנד המסיבות המשותפות לחתן ולכלה הם מובילים בגאון. במסיבות אלו נהוג לחפש את החתן והכלה בתחפושות עוקצניות ומשפילות. תחפושות לדוגמא:

  • הכלה – פרואנית זקנה חסרת שיניים עם תינוק קשור לגבה או עקרת בית מרוטה ששרביט נוצות בידה.
  • החתן – זונה לרבות פאה, גרביוני רשת, איפור כבד, חוטיני מנומר ועקבים (פגיעה קשה באגו המצ’ואיסטי הארגנטינאי) או כמעודדת של קבוצת הכדורגל השנואה עליו… (יודעות דבר מבינות כי כדורגל כמוה כדת עבור הגברים הארגנטינאים).

המסיבות המשותפות כוללות בד”כ משחקים וחידונים, אוכל וכמובן זובור משותף…

כפי שציינתי בהתחלה, מגוון האפשרויות כמעט אין סופי אך חשוב בסופו של דבר לבחור ברעיון המתאים ביותר לכלה ולמשתתפות, תוך התחשבות בתקציב ובפרמטרים נוספים כגון המיקום, המועד וכו’.

 


[1] גילוי נאות: אני ממוצא דרום אמריקאי (גאה)  😀

רוצה להגיב?

Show Buttons
Hide Buttons