בחני את עצמך: מהי מסיבת הרווקות המתאימה לך ביותר?

מול הכלה לעתיד ו/או חברתה הטובה ניצבות כיום מאות אפשרויות וסגנונות למסיבת רווקות – פעמים רבות הבחירה היא עניין של תקציב…

בערוץ 2, למשל, הקרינו ב-31.5.15 (ראשית עונת החתונות) כתבה על מסיבות רווקות אקסטרווגנטיות במיוחד המגיעות לסכומים של מאות אלפי שקלים…

אם החלטת לשמור על שפיות תקציבית, בגרף שבהמשך ריכזתי עבורך כמה רעיונות פופולריים ואהובים, תוך התייחסות לתקציב (ההוצאה הממוצעת לכל משתתפת, לא כולל מתנות) ואופי הכלה (מופנמת, ביישנית ושקטה או דווקא מוחצנת, שובבה ואנרגטית).

Continue Reading בחני את עצמך: מהי מסיבת הרווקות המתאימה לך ביותר?

2 צדדים לאותו מטבע

כפי שכתבתי בפוסט מלפני כמעט שנתיים “בלי אבל…“, זמן לא קצר לאחר שספרי “סבבה והכל אבל…” ראה אור זכיתי לפגוש את מי שהפך לימים לבעלי, והנבואה שבספר – “אני מתחילה לכתוב את הספר הזה רווקה שׂבֵעת דייטים, ומקווה לסיים את כתיבתו בזוגיות מאושרת עם ה”מכסה” הנכון, ובתקווה שכתיבת הספר או מציאת האהבה לא יתמהמהו יתר על המידה. האביר שלי, כנראה, תקוע בפקקים, או אולי מנסה למצוא חניה לסוס…” (עמוד 7) – התגשמה!

שינוי הסטטוס היווה מאורע משמח וחיי הזוגיים תפסו כיוון חדש, מרגש, בריא ומלא אהבה, אך כמו ששיתפתי באותו פוסט, מיום ליום הרגשתי כאילו אני מתרחקת מאותו סירה בה יושבות הסינגליות של ההווה. הקלישאה הידועה לגבי הזמן שחולף והתובנות שהוא מביא איתו התקיימה גם הפעם, ומצאתי את עצמי בשנתיים האחרונות בצד השני של עולם הרווקות – כמפעילת מסיבת הרווקות “69 גוונים של אדום” לכל אותן “soon to be married” או סינגליות לשעבר.

2 sides to singlehoodקו דק דו כיווני מחבר בין עולם הסינגליות, החיות את הרווקות (בין אם בהנאה או בסבל) – לבין הכלות לעתיד, שחוגגות את סיומה (בין אם בשמחה או בסבל…). זהו רצף שכיוונו אפשרי ל-2 הכיוונים: מסינגלית לכלה/בת זוג מצד אחד, ובת זוג (לאו דווקא נישואין) לסינגלית/גרושה טרייה וכו”. לשמחתי אני מצליחה לחגוג “על הקו” ופוגשת סינגליות רבות במסיבות הרווקות שאני מעבירה, ששואבות עידוד ונחמה גם באירוע בו הרווקות מודגשת וברורה במיוחד.

אז מעז יצא מתוק, ולמרות שאיני יכולה לספר לך על הדייט ההזוי האחרון שחוויתי, אני שומעת על הדייטים הללו מפי המשתתפות במסיבות. באחת המסיבות האחרונות שמעתי על בחור שהיה אמור להחזיר את א”  הנתנייתית הביתה, מהדייט שהתקיים בתל אביב, וברוב חוצפתו אמר כי יעשה זאת רק אם תתחלק איתו בהוצאות הדלק או שישאיר אותה בתחנה המרכזית! אין ספק כי האבירות פסחה על טיפוס זה!

לרגל סיום שנת 2014 ותחילת 2015 הרשי לי לחלוק איתך מספר ברכות, לסינגלית ולכלה לעתיד:

* לסינגלית – שתמצאי את הזוגיות לה את מייחלת ואת השלווה לחכות לה בסבלנות בלי להתפשר על הקווים האדומים שלך.

* לכלה לעתיד – בין אם יצאת למאות דייטים לפני שפגשת את הנסיך שלך או בין אם הוא הראשון שלך, אל תקחי את הזוגיות שלכם כמובן מאליו. החיפוש אחר בן הזוג הנכון אינו קל או טריוויאלי, ואל לך לשכוח כי גם לאחר מציאתו יש לטפח ולהזין את הזוגיות 🙂

ובשורה התחתונה אני מאחלת לך – הרבה אהבה!!!

5 טיפים לארגון מסיבת רווקות מנצחת

מזל טוב – החברה הכי טובה שלך/אחותך/בת הדודה מתחתנת. איזה כיף! בתום תקופת דייטים ארוכה, שהובילה למערכת יחסים יציבה ומיוחלת, הוא סוף סוף הציע. מעכשיו עד היום המאושר את תלווי אותה למדידות, תייעצי בנושאים הרי גורל כגון בחירת הצלם והדי.ג”יי., עיצוב ההזמנות, בחירת הנעליים ועוד. אבל… המשימה הגדולה והחשובה לא פחות היא ארגון המסיבה – מסיבת הפרידה מהרווקות.

מסיבת הרווקות הינה סיבה למסיבה – תירוץ למפגש בנות אינטימי. מטרתו העילאית, בעיניי, הינה מפגן אהבה ושמחה לכלה – היא המוקד! בתור החברה טובה, מוטלת עלייך האחריות לארגון והביצוע של אירוע זה. מחשבה רבה מושקעת בתהליך – מה הכלה תאהב, את מי להזמין, איפה יתקיים האירוע ומה לעזאזל יהיה התקציב?

בעוד שמגוון האפשרויות הינו אינסופי, ותלוי בין השאר במזג האוויר באותה תקופה (מסיבת בריכה בינואר פשוט לא תעבוד…) ובאופי הכלה וחברותיה (פעילות אתגרית לא בהכרח תתאים לחבורה של פדלאות שאינן בכושר…), הרי שישנם כמה טעויות קריטיות מהן כדאי להימנע.

לאורך השנים, בזמן רווקותי וגם לאחר מכן, זכיתי לארגן מספר רב של מסיבות רווקות – כולן שונות זו מזו, מיוחדות ומקוריות. במיוחד עבורך ריכזתי 5 טיפים והמלצות לארגון מסיבת רווקות מנצחת.

Continue Reading 5 טיפים לארגון מסיבת רווקות מנצחת

5 הטעויות הנפוצות בדייט ראשון

תמיד בין פוסט לפוסט אני נתקפת ייסורי מצפון ורגשות אשם – “צריך לכתוב… לא יפה… עבר הרבה זמן…”. מזכיר קצת את ה”סרטים” שאנו מריצות בציפייה לטלפון, אחרי דייט. “למה הוא לא מתקשר… היה נחמד, לא?!“. אז הנה, אני כותבת שוב. כי באמת שהיה נחמד :-).

בימים האחרונים אני עסוקה במכירות ויח”צ. קיבלתי תגובות וביקורות מחממות לב ומרגשות על הספר, מכל הסוגים –  נשים בנות 60 , נשואות וגרושות כאחד, אמהות לבנות רווקות ותאמינו או לא – אפילו גברים – הרבה יותר ממה שציפיתי. כלומר, ידעתי שהם ירצו לקרוא (ולחפש את עצמם בטיפוסים השונים), אבל הנחתי שהם יעשו זאת תוך הצצה לספר שנרכש על ידידה / חברה / מכרה ולא ירכשו אותו בעצמם.

אני, כידוע למי שעוקב/ת, כבר לא יוצאת לדייטים (בכל זאת החתונה עוד חודש…), אבל חווה את חוויית הדייט הראשון בצורה אחרת כל הזמן. השבוע, למשל, התארחתי בתכנית הבוקר החדשה של אורנה דץ בערוץ 10 “כל בוקר”. התכנית תשודר ביום ג” הבא (מבטיחה להעלות את קטע הוידיאו בקרוב). חוויות הצילומים הייתה עבורי ממש כמו יציאה לדייט – התלבטויות לגבי הלבוש, האיפור, השיער, מה אגיד?, מה אם הם לא יאהבו?… בפינה דיברתי על טעויות נפוצות בדייט ראשון. מפאת קוצר הזמן לא הספקתי לדבר על הכל – אז בשביל מה יש בלוג? בשביל להספיק…

רבות הן הטעויות שניתן לעשות בדייט ראשון אך כמו בכל דבר בחיים – הכלל הוא שאין כללים – וטעות “פאטלית” של אחת יכולה לעבור דווקא “חלק” לאחרת. בסופו של דבר הכל עניין של כימיה. ובכל זאת, הנה לפניכן 5 הטעויות הנפוצות והקטלניות ביותר שניתן לעשות בדייט ראשון.

Continue Reading 5 הטעויות הנפוצות בדייט ראשון

וברא אותם טיפוסים טיפוסים

אני אמנם כבר לא יוצאת לדייטים (כנראה ששנתיים גדושות מילאו את המכסה הכוללת שלי בגלגול חיים זה) אך אני ממשיכה להיתקל בחברות ובנות שעבורם הסיפור הזה עדיין לא נגמר. רק לפני כמה ימים סיפרה לי חברה לעבודה על בחורה יפיפייה שהיא מכירה – “לא חסר לה כלום – אבל בכל זאת היא לבד“. החברה לעבודה העלתה סברה שאולי “משהו לא בסדר אצלה“, וזה הזכיר לי את הסטיגמה הנוראית עימה רווקות (איכותיות) נאלצות להתמודד. חברה אחרת אף סיפרה לי שהיא נמנעת מדייטים, בין היתר בגלל שמיד הבחור שואל “אז איך בחורה כמוך עדיין לבד?” והיא מרגישה שהתשובה האמיתית שלה – “כי הבחור הנכון עדיין לא הגיע” – לא מספיקה, לא אמינה ומכסה על בעיה שלה (ואין לה, תאמינו לי!).

אז בשם כל הבנות שקצת חורקות בכיסא וחשות אי נעימות באירועים משפחתיים, כמו הארוחות המשפחתיות בחגים (שממש קרובות), כאשר מבטים פולניים נתלים בהן תוך כדי תחקור מתעניין בקיומה או אי קיומה של צלע נוספת בחייהן, אני רוצה להבהיר – רוב הסיכויים שאת דווקא בסדר! לכל סיר יש מכסה – החוכמה היא לזהות אותו – וליתר דיוק לזהות את זה שלא מתאים (כדי לא לבזבז זמן).

Continue Reading וברא אותם טיפוסים טיפוסים

Show Buttons
Hide Buttons