5 הטעויות הנפוצות בדייט ראשון

תמיד בין פוסט לפוסט אני נתקפת ייסורי מצפון ורגשות אשם – “צריך לכתוב… לא יפה… עבר הרבה זמן…”. מזכיר קצת את ה”סרטים” שאנו מריצות בציפייה לטלפון, אחרי דייט. “למה הוא לא מתקשר… היה נחמד, לא?!“. אז הנה, אני כותבת שוב. כי באמת שהיה נחמד :-).

בימים האחרונים אני עסוקה במכירות ויח”צ. קיבלתי תגובות וביקורות מחממות לב ומרגשות על הספר, מכל הסוגים –  נשים בנות 60 , נשואות וגרושות כאחד, אמהות לבנות רווקות ותאמינו או לא – אפילו גברים – הרבה יותר ממה שציפיתי. כלומר, ידעתי שהם ירצו לקרוא (ולחפש את עצמם בטיפוסים השונים), אבל הנחתי שהם יעשו זאת תוך הצצה לספר שנרכש על ידידה / חברה / מכרה ולא ירכשו אותו בעצמם.

אני, כידוע למי שעוקב/ת, כבר לא יוצאת לדייטים (בכל זאת החתונה עוד חודש…), אבל חווה את חוויית הדייט הראשון בצורה אחרת כל הזמן. השבוע, למשל, התארחתי בתכנית הבוקר החדשה של אורנה דץ בערוץ 10 “כל בוקר”. התכנית תשודר ביום ג” הבא (מבטיחה להעלות את קטע הוידיאו בקרוב). חוויות הצילומים הייתה עבורי ממש כמו יציאה לדייט – התלבטויות לגבי הלבוש, האיפור, השיער, מה אגיד?, מה אם הם לא יאהבו?… בפינה דיברתי על טעויות נפוצות בדייט ראשון. מפאת קוצר הזמן לא הספקתי לדבר על הכל – אז בשביל מה יש בלוג? בשביל להספיק…

רבות הן הטעויות שניתן לעשות בדייט ראשון אך כמו בכל דבר בחיים – הכלל הוא שאין כללים – וטעות “פאטלית” של אחת יכולה לעבור דווקא “חלק” לאחרת. בסופו של דבר הכל עניין של כימיה. ובכל זאת, הנה לפניכן 5 הטעויות הנפוצות והקטלניות ביותר שניתן לעשות בדייט ראשון.

לשקר

טריוויאלי, לא? כולנו למדנו שאסור לשקר – על אחת כמה וכמה בדייט ראשון. כאן ניתן למנות מספר משפטי חוכמה כגון “לשקר יש רגליים” (כלומר – בסוף הוא כנראה ייחשף) ו”נאה דורש – נאה מקיים” (כלומר, את לא רוצה שהדייט שלך ישקר לך – אז אל תשקרי לו בעצמך…). בנות משקרות בדרך כלל בנוגע לגילן, ובעוד שלתוכן השקר עצמו משמעות זניחה, הרי שלהשפעתו העקרונית תוצאות מסוכנות – שבירת האמון. בספר אני מספרת, למשל, על הנשוי הסמוי – שקרן פתולוגי שמצליח להפיל נשים תמימות בפח. גברים אחרים משקרים לגבי גילם (“אם הייתי אומר לך בן כמה אני באמת לא היית יוצאת איתי“, אמר לי פעם טיפוס הילד), גובהם (1.70 בחלומות שלו…), עיסוקם (כך קידם עצמו מדרגת מנהל קשרי לקוחות לסמנכ”ל), מקום מגוריהם (רחובות ורמלה הן ערים תאומות, לא?) ועוד. בהקשר זה, גם הסתרה של מידע חשוב נחשבת בעיני בדיוק כמו שקר (למשל, מידת שמירת המסורת – להלן “שומר השבת”).

האמת אינה מביישת – מצג השווא הוא המייצר אכזבה ורתיעה. בדיוק לפני כמה ימים קיבלתי מייל עם 14 הכללים של ג”ורג” קוסטנזה (דמות מתכנית הסיטקום האמריקאית המיתולוגית – “סיינפלד”) המגדירים מתי האמירה אינה נחשבת שקר (ותודה לפרופ” דן אריאלי). כך למשל, על פי ג”ורג”, “זהו לא שקר אם מצפים ממך לשקר” או “אם אינך צריכה להמציא שקר נוסף בכדי לחפות עליו” או “אם זה לא פוגע באף אחד“….. השקר, כידוע לכולנו, פוגע מאוד ותמיד יחזור אליך כמו בורנג. המלצתי החמה: הימנעי ממנו. פשוט תבואי אמיתית. כמו שאת. הבחור הנכון יאהב אותך כך, ללא צורך בכיפוף האמת ועיגול פינות מיותר.

לדבר על אקסים (מיוזמתך)

הבחור הגיע לדייט על מנת להכיר אותך – לא את הבחורים עימם יצאת לפניו. את ההיסטוריה השאירי בעבר… זה לא שאי אפשר ללמוד על האדם שיושב מולך מהעבר שלו – זה אפילו חשוב (גם את בוודאי תרצי לדעת האם היו לו מערכות יחסים רציניות בעבר) – אבל זה יכול לחכות לדייטים הבאים. אם הוא שואל – עני בקצרה והחליפי נושא.

שיחה ארוכה על אקסים מייצרת תחושה של ספק בכך שהתגברת עליהם… ובנוסף, מעוררת את יצר ההשוואה הלא בריא במיוחד.

חתונה וילדים

במשפט אחד: הצהרות כוונות כללית – כן! תכנית פעולה מפורטת – לא!

זה בסדר להצהיר, בזמן הראוי ואפילו בכרטיס שלך באתרי ההכריות, שאת מחפשת קשר רציני, כזה שיוביל לחתונה וילדים. אבל להתחיל לפרט בדייט הראשון איך את מדמיינת את שמלת הכלה, איפה את רוצה להתחתן ולגור, כמה ילדים את רוצה, מה יהיו שמותיהם וכד”, זה כבר עלול להבהיל את הבחור.

נסי קודם להכיר את הבחור שמולך לפני שאת מתכננת איתו עתיד…

אלכוהול

כוס אחת או שתיים בהחלט יכולות לעזור בשחרור האוירה – בקבוקים שלמים, לעומת זאת, עלולים לגרום לך במקרה הטוב לצחקק כל הערב ובמקרים חמורים יותר לזרוק הערות קולניות לברמן, לעלות על הבר ואף לסיים את הלילה במיטתו של הדייט (או של אימו… הפרטים המלאים בעמוד 84 בספר). הוא כנראה לא ייקח אותך ברצינות אם את מפגינה חוסר שליטה.

מעבר לפאדיחות, לשתייה מרובה השפעה על שיקול הדעת ויכולת השיפוט. הכל נראה טוב יותר – היופי והאופי – לכן, אל תתפלאי אם למחרת הוא יראה פחות טוב ממה שזכרת ותגלי שגם אין לכם כל כך הרבה במשותף…

אם נתייחס לטעות הראשונה שציינתי – להשתכר זה לשקר לעצמך…

סקס

אני לא מתיימרת להיות נזירה ואין לי בעיה עקרונית עם סקס, רק שחשוב להבין שאם את מחפשת קשר רציני, לשכב איתו בדייט הראשון לא ישדר לו שאת רצינית – לא משנה מה הוא אומר (והוא יגיד הכל, תאמיני לי).

אם המשיכה שלכם מטורפת וזה פשוט “זה” – תתאפקי עוד דייט אחד או שניים – זה לא יגרע אלא רק יוסיף.

עוד טיפים ניתן למצוא בספר, כולל הצצה למוחו של גבר, הזמין לרכישה בחנות המקוונת.

רוצה להגיב?

Show Buttons
Hide Buttons