וברא אותם טיפוסים טיפוסים

אני אמנם כבר לא יוצאת לדייטים (כנראה ששנתיים גדושות מילאו את המכסה הכוללת שלי בגלגול חיים זה) אך אני ממשיכה להיתקל בחברות ובנות שעבורם הסיפור הזה עדיין לא נגמר. רק לפני כמה ימים סיפרה לי חברה לעבודה על בחורה יפיפייה שהיא מכירה – “לא חסר לה כלום – אבל בכל זאת היא לבד“. החברה לעבודה העלתה סברה שאולי “משהו לא בסדר אצלה“, וזה הזכיר לי את הסטיגמה הנוראית עימה רווקות (איכותיות) נאלצות להתמודד. חברה אחרת אף סיפרה לי שהיא נמנעת מדייטים, בין היתר בגלל שמיד הבחור שואל “אז איך בחורה כמוך עדיין לבד?” והיא מרגישה שהתשובה האמיתית שלה – “כי הבחור הנכון עדיין לא הגיע” – לא מספיקה, לא אמינה ומכסה על בעיה שלה (ואין לה, תאמינו לי!).

אז בשם כל הבנות שקצת חורקות בכיסא וחשות אי נעימות באירועים משפחתיים, כמו הארוחות המשפחתיות בחגים (שממש קרובות), כאשר מבטים פולניים נתלים בהן תוך כדי תחקור מתעניין בקיומה או אי קיומה של צלע נוספת בחייהן, אני רוצה להבהיר – רוב הסיכויים שאת דווקא בסדר! לכל סיר יש מכסה – החוכמה היא לזהות אותו – וליתר דיוק לזהות את זה שלא מתאים (כדי לא לבזבז זמן).

פה כמובן נכנס הספר שלי לתמונה. ניסיתי למפות את כל הטיפוסים אותם פגשנו (אני וחברותיי) עם כמה שיותר הומור וצחוק (זה הרי בריא – ואני פריקית של בריאות!).  מסתבר שלא המצאתי את הגלגל. שיטוט מהיר ברשת האינטרנט העלתה בחכתי שלל כתבות ופוסטים המתארים מגוון טיפוסי גברים. בנוסף, גם אני התראיינתי לכתבה בסגנון לפני שבוע במגזין “לאישה” (שמרי נפשך: 5 טיפוסי גברים שכדאי לך להתרחק מהם). לא מאמינה? הנה מבחר קטן שליקטתי עבורך:

זאת ועוד, מסתבר שגם במגזר הדתי מתמודדים עם בעיית מציאת הזיווג הנכון. שימו לב לספרה של אודליה ארביב “ברוך שפטרני מעונשו של דייט” בו היא מתארת את הדייטים שלה במגזר. זה אולי קצת פחות פיקנטי אבל מוכיח שהבעיה נפוצה כמו לייקים בפייסבוק (אפרופו לייקים, לא אתנגד ללייק קטן על הפוסט שלי…).

לאחרונה גם התווסף מערכון משעשע במיוחד בתכנית “ארץ נהדרת” (על חשבון האמיצות שיוצאות לדייטים) – בהן מככבות מיכל ומיכלי. הנוֹאשוּת שלהן אכן קיימת (לא בהכרח בליווי אינטלגינציה כה נמוכה) כתוצאה מרצון עז, שעלול לעיתים לעוור ולהסתיר את המטרה החשובה באמת: מציאת בן זוג, שותף אמיתי לחיים (בניגוד ל”חתונה”). אם יש משהו שלמדתי בכל המסע הארוך שלי למציאת בן זוג, ניתן לתמצתו במשפט אחד – לא מתוחכם במיוחד אך מדויק: עדיף להיות לבד מאשר עם הבן אדם הלא נכון (ובספרדית זה נשמע יותר טוב).

בניגוד לשם הרע שיצא לבנות עם סטנדרטים – אני דווקא מאמינה ש”בררנות” וקריטריונים (במידה) הם טובים ונכונים – אין טעם להתפשר ולעגל פינות על חשבון האושר שלך בעתיד. חשוב גם להבין, כמובן, שאין מושלם (למי שעדיין לא גילתה) ושוויתור וכבוד הדדי הם מרכיבים נדרשים והכרחיים לצורך הכנת התבשיל הנכסף. עם זאת, על אף שלצורך הכתיבה על הטיפוסים השונים נאלצתי לחטוא בהכללה, אבהיר כי ייתכן שישנן בנות אשר בפעולותיהן מעכבות את הזוגיות המיוחלת. בנות אלו נוהגות, למשל, להימנע מדייטים, להימנע משידוכים, להימנע מגלישה באתרי היכרויות, להימנע מלהיפתח, להימנע מ… אני חושבת שהבנת את הפואנטה – הן פשוט נמנעות! למה? כי הן מפחדות מכישלון, מפחדות מאכזבה (שמקורה בציפיות לא הגיוניות, לעיתים), מפחדות מהתמודדות עם מצב בו לא ידעו מה להגיד, או ממצב בו יאלצו להפסיק להתראות עם הבחור (כי “זה לא זה“). הפחד הזה, כמו גם פחדים אחרים (מבוססים או דימיוניים) כפי שאתן בוודאי מבינות, מעכב ובהחלט לא מסייע.

אז מה אני אומרת בעצם? – הפסיקי לפחד! הפסיקי להימנע! הפסיקי להסביר את עצמך מחד או לשווק את עצמך מאידך. קראתי פעם משפט חכם, שעובד היטב גם בזוגיות: “אם אני אני כי אתה אתה ואתה אתה כי אני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה. אך אם אני אני כי אני אני ואתה אתה כי אתה אתה אז אני אני ואתה אתה” (רבי מנחם מנדל מקוצק). תקראי את זה כמה פעמים אם צריך. היי שלמה ובטוחה בעצמך. אם יש משהו לתקן, חפשי הכוונה, אבל אל תפסידי עוד לפני שהתחלת

טוב, יצא פוסט קצת פלספני, לא? כנראה ברוח “סדר פסח”…

אסיים בהזמנה להשקה ראשונה של ספרי, ביום שישי, ה- 30.3.12, ברח” שינקין 38, תל אביב – משרדי “נקודתיים: תהליכי זוגיות”. משתה אביב קליל וחיובי לנשים בלבד עם הרצאות קצרות ומעניינות על עיצוב וסטיילינג. פרטים נוספים והרשמה לאירוע בפייסבוק.

חג אביב שמח!

2 תגובות ל-"וברא אותם טיפוסים טיפוסים"
  1. ליבליב

    הפסקה האחרונה…. עם המשפט של רבי מנדל – אחת המעודדות והחזקות שקראתי לאחרונה!

    תודה!

  2. Jordan

    איזה כיף לשמוע!

רוצה להגיב?

Show Buttons
Hide Buttons